BALI CAMP

EAT COOK EXPLORE

14.10 (wylot) - 27.10 (lot powrotny) (13 dni) · 16 miejsc

O Campie

Jeżeli śledzisz z wypiekami na twarzy losy bohaterów telewizyjnych show w stylu „Azji Express” a do tego lubisz dobrze zjeść, a nawet i ugotować to mamy propozycję, która Cię zainteresuje! Weź udział w nowej odsłonię Bali Campu „Eat, Cook, Explore”!

Jeśli chciałbyś zobaczyć tropikalną dżunglę Bali, wspiąć się na aktywny wulkan wyspy, przez kilkadni poczuć się jak Indiana Jones i pływać po parku Narodowym w Poszukiwaniu Orangutanów iżadna przygoda nie jest Ci straszna- dobrze trafiłeś! Ten wyjazd jest dla Ciebie!

Moją misja jest pokazanie Wam prawdziwego Bali, a nie cen drinków przy basenie. Obudzę Cię nieraz w nocy, zmokniesz w balijskiej dżungli, wydasz miliony monet na balijskim targu i zobaczysznajpiękniejsze zachody słońca w swoim życiu popijając przy tym zimnego kokosa siedząc natarasie swojego hotelu w totalnej dziczy.

Mało? Nie martw się. To dopiero początek. Początek poznawania prawdziwego Bali. Jego uroków ijego wad.

Gospodarze

monika

MONIKA KAŁA (@moniqmusictravel)

Właścicielka biura turystycznego, organizator wielu Campów w Indonezji. Podróżniczka, która potrafi szyć przygody na miarę. W kapeluszu na głowie, jeździ palcem po mapie, w poszukiwaniu nowych przygód. W wolnym czasie zamyka podróżnicze marzenia ludzi w pikselach aparatu, pracuje dla wielu wydawnictw podróżniczych. Jej misją jest udowodnienie, że podróże nie zawsze muszą być drogie. Organizuje wyjazdy do balijskiej dżungli, która stała się jej drugim domem. Domem, w którym odnalazła szczęście…

ola

OLA TATKA (@olatatka_)

Ola Tatka — od zawsze chciała i kochała gotować: najpierw podpatrując rodziców, a następnie samodzielnie stawiając w kuchni pierwsze kroki. Testowała, próbowała i kreowała różne smaki. Kiedy goście zastanawiają się: „co jeszcze w tej kuchni robi?” - ona w tym czasie z uśmiechem podaje im kolejny deser. Jest twórczynią internetową, influencerką, autorką wielu ebooków kulinarnych, fotografką foodową. Według jej przepisów gotuje i piecze (przynajmniej!) połowa Instagrama. W kuchni stawia na prostotę, bazowe smaki oraz dobrze znane połączenia, którym zawsze dodaje twistu nieoczywistym składnikiem.

Mapa wyprawy

Ubud

Kintamani

Jatiluwih

Canggu

Borneo

Poziom

Średni

Rodzaje aktywności

Komfort

Plan wyprawy

Tą ikoną oznaczono dni z gotowaniem z Olą

DZIEŃ 1 14.10. 2024 WYLOT

DZIEŃ 2 15.10.2024 PRZYLOT NA BALI. MELDUNEK W UBUD. NASZA BAZA WYPADOWA NA KOLEJNE 7 NOCY

DZIEŃ 3 16.10.2024  DZIEŃ WOLNY. WALCZYMY Z JET LAGIEM. Wieczorne gotowanie z Olą ( wspólna kolacja)

DZIEŃ 4 17.10.2024  NUNG NUNG WATERFALL, LEKCJA GOTOWANIA Z RODZINĄ BALIJSKĄ, DZIEŃ POZNANIA KULTURY BALIJSKIEJ, MONKEY FOREST

DZIEŃ 5 18.10.2024  Gotowanie z Olą. Dzień do własnej dyspozycji.

DZIEŃ 6 19.10.2024 RAFTING + gotowanie z Olą

DZIEŃ 7 20.10.2024  Spiritual Day. ŚWIĄTYNIA TIRTA EMPUL, ŚWIĄTYNIA Pura Goah Gaja, Plantacja Kawy, powrót po lunchu. Dla chętnych możliwość wzięcia udziału w sound of healing ceremony

DZIEŃ 8 21.10.2024 Dzień niespodzianka od organizatorów. Ostatni dzień w Ubud.
DZIEŃ 9 22.10.2024 JATILUWITH, CZYLI pola ryżowe na wyspie, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Meldunek w Kintamani, okolicy wulkanu. NOCNY TRECKING NA WULKAN BATUR

DZIEŃ 10 23.10.2024 Po porannym trekkingu śniadanie w glampingu oraz czas o własnej dyspozycji.
DZIEŃ 11 24.10.2024 Przejazd do Canggu. Dzień do własnej dyspozycji.

DZIEŃ 12 25.10.2024 Dzień do własnej dyspozycji. Dla chętnych możliwość surfingu. Wieczorne gotowanie z Olą.

DZIEŃ 13 26.10.2024 Dzień do własnej dyspozycji. Dla chętnych możliwość surfingu. Kolacja pożegnalna.

DZIEŃ 14 27.10.2024 WYLOTY. OSOBY, KTÓRE WYKUPIŁY OPCJĘ Z WYCIECZKĄ BORNEO, KONTYNUUJĄ WYPRAWĘ DO 31.10.2024 ( powrót do Polski)

* Dalsza część campu kontynuowana jest od 27.10.2024 do 31.10.2024 (wylot) dla osób chętnych na wycieczkę na Borneo w poszukiwaniu orangutanów. KOSZT 450 EURO + KOSZTY BILETÓW LOTNICZYCH ( około 650zł) . MINIMALNA ILOŚĆ CHĘTNYCH TO 5 OSÓB.

Gdzie śpimy? Noclegi

Ubud (7 nocy)

Ubud to kulturalno- artystyczna stolica Bali. MOJA ULUBIONA CZĘŚĆ BALI! Dlatego zamieszkamy w sprawdzonym przeze mnie wielokrotnie hotelu*** w centrum gwarnego Ubud ( pokoje 2 os ze śniadaniem). Wszystkie pokoje wyposażone są w klimatyzację, telewizor z płaskim ekranem i dostępem do kanałów kablowych, czajnik elektryczny oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty. Pokoje położone są na terenie ogrodów tropikalnych i dysponują prywatnym tarasem i basenem. Dojście do centrum gwarnego Ubud, gdzie znaleźć można sklepy z dziełami artystycznymi oraz lokale gastronomiczne, zajmuje 15 minut.

Kintamani (2 noc)

Kintamani, to wioska położona na wyżynach Bali u podnóża wulkanu Batur. Jest to przepiękny region, który urzeka turystów zapierającym dech w piersiach pięknem i urokiem kulturowym. Z majestatyczną górą Batur w centrum miasta, Kintamani może poszczycić się oszałamiającym wulkanicznym krajobrazem, który obejmuje spokojne jezioro Batur. Turyści przybywają do tego malowniczego miejsca, aby zanurzyć się w wspaniałości natury, wyruszyć na pełne przygód wędrówki i doświadczyć wyjątkowej balijskiej kultury. Spędzimy tutaj jedną noc w 5 gwiazdkowym glampingu, którego nie powstydziłby się sam Indiana Jones.

Canggu (4 noce)

Canggu to część Bali to położona niedaleko oceanu, do którego ściągają podróżnicy z całego świata w poszukiwaniu klimatycznych barów, pięknych plaż i fal idealnych do nauki surfingu. Jest idealnym miejscem do rozpoczęcia balijskiej przygody, a jego rajskie plaże sprawią, że zakochacie się w wyspie od pierwszego wejrzenia. Naszą bazą będzie HOTEL *** z basenem pokoje 2 osobowe z prywatnymi łazienkami. W CANGGU dość ważna jest lokalizacja i nasz camp właśnie taką ma. Pieszo do najbliższej plaży mamy 5 minut.

Cena regularna 7500 zł

I Transza

3500 PLN

II Transza

950 €

+ cena biletu lotniczego

UWAGA ! Między 24-26 kwietnia będzie trwać pre nabór. Obowiązywać będzie zniżka 300 zł. Wystarczy, że zapiszesz się w terminie 24.04-26.04.2024 oraz podpiszesz umowę. Zniżka naliczana jest przy płatności pierwszej transzy.

* Wyjazd organizowany dla osób pełnoletnich posiadających paszport UE. Zapoznaj się z wytycznymi wizowymi tutaj
* Wyjazd nie jest przeznaczony dla osób niepełnosprawnych
* Wyjazd przeznaczony jest dla osób umiejących pływać w stopniu podstawowym ( kapok)

Dane organizatora turystyki: Monika Kała MMT Events&Camps, posiadająca nr NIP 7412099721 oraz REGON 387738384, wpisana do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych prowadzonego przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego pod numerem: 7/2023, numer ewidencyjny 38007, e-mail: kontakt@moniqmusictravel.pl, numer telefonu +4850353207

Cena zawiera

 • 13 noclegów w 3 różnych lokalizacjach (UBUD, CANGGU, Kintamani)
 • Ubezpieczenie imprez zagranicznych w zakresie KL/NNW na warunkach dostępnych w
  Biurze obejmuje w szczególności:
  a) ubezpieczenie zdrowotne
  b) ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków gwarancję ubezpieczeniową Biura nr M 523895 na kwotę 210.528,00 PLN
 • Wyżywienie: śniadania
 • Lokalna kolacja powitalna
 • Transfery lotniskowe
 • Transport na całej trasie prywatnym busem wraz z kierowcą oraz paliwem
 • Transport bagaży/przechowywanie
 • Opiekę doświadczonego lidera
 • Nauka gotowania z Balijczykami oraz poznanie lokalnych obyczajów i kultury (5h)
 • Wszystkie bilety wstępu oraz opłaty parkingowe
 • Wejście do Monkey Forest
 • Wejście do świątyń: Goa Gajah, Tirta Empul
 • Trekking po wodospadach: Nung Nung,
 • Treking na wulkan Batur z przewodnikiem
 • 2,5h rafting z pełnym wyposażaniem i przewodnikiem
 • 3h trekking pod tarasach ryżowych Jatiluwih
 • Lokalna plantacja kawy wraz z degustacją
 • Pomoc w organizacji atrakcji dodatkowych
 • Uścisk dłoni od @moniqmusictravel
 • Mała fotogaleria grupowa do pobrania po campie na dysku Google
 • Wspomnienia

Cena nie zawiera

 • Biletów lotniczych
 • Wizy wjazdowej 35$
 • Wyżywienia poza śniadaniami
 • Dodatkowych atrakcji według upodobań
 • Kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Dlaczego warto jechać na Camp?

Rejs po Parku Narodowym Tanjung Puting (Borneo)

MISJA SPECJALNA

Pozwól, że przedstawię ci cel naszej misji. Gatunek orangutana żyjący w Parku Narodowym Tanjung Puting w środkowym Kalimantanie to Pongo pymaeus, który jest endemiczny dla tej wyspy. Według IUCN gatunek ten jest zagrożony, a według CITES jest sklasyfikowany w Załączniku I, który stanowi, że cała flora i fauna – jest skrajnie zagrożona. Siedlisko orangutanów (Pongo pygmaeus) w dalszym ciągu zanika w niezwykle szybkim tempie. Mając to wszystko na uwadze, powołano ośrodki rehabilitacji orangutanów, aby zapewnić temu zwierzęciu przeżycie. Dzięki długoletniej współpracy z organizacją https://www.orangutanapplause.com  oraz dostępie do lokalnych i międzynarodowych organizacji pozarządowych (NGO), które zajmują się ochroną gatunków zagrożonych i zmianami klimatycznymi mam możliwość pokazania Ci prawdopodobnie ostatnich pokoleń orangutanów żyjących na wolności.  Podczas 3 dni rejsu zobaczysz w obozach Tanjung Harapan, Pondok Tanggui Camp i Camp Leakey.
 

WSPIERAMY LOKALNĄ LUDNOŚĆ 

Jak wiemy, największym zagrożeniem dla lasów deszczowych jest nielegalne pozyskiwanie drewna i plantacje oleju palmowego. Mamy nadzieję, że ekoturystyka może zapewnić miejscowej ludności alternatywne źródła utrzymania. Jednym z nich jest kelotok, dlatego właśnie kelotok jest naszym środkiem transportu, którego właścicielem jest miejscowa ludność i który również jest przez nią obsługiwany. Zrównoważona ekoturystyka angażująca lokalną ludność to mądry sposób na osiągnięcie głównego celu: ochrony środowiska.
 
Wyjeżdżając na Bali Camp masz pewność,że wspierasz lokalne społeczeństwo oraz przyczyniasz się do ochrony środkowiska.  Pracujemy z misją: żyć w harmonii między ludźmi i naturą.

FAQ

Wyjazd organizowany dla osób pełnoletnich posiadających paszport UE. Zapoznaj się z wytycznymi wizowymi tutaj

Na mocy zawartej pomiędzy SIGNAL IDUNA Polska TU S.A. i MMT Events & Camps umowy generalnej ubezpieczenia nr 523913 z dnia 21.03.2023 r. każdy uczestnik imprezy turystycznej MMT Events & Camps zgłoszony do SIGNAL IDUNA POLSKA TU S.A. zgodnie z postanowieniami umowy generalnej objęty jest ubezpieczeniem SIGNAL IDUNA Bezpieczne Podróże w zakresie SUPER. Jeśli masz ochotę możesz ubezpieczyć się dodatkowo, dobrowolnie.

Tak. Organizator zapewnia transfery lotniskowe.

Po dokonaniu wszelakich formalności, stworzona zostaje grupa na messangerze na FB, gdzie każdy z Was może się poznać i komunikować miedzy sobą. Bardzo często campowicze w ten sposób umawiają się na wspólny lot itp

Waszym przewodnikiem jest @moniqmuisctravel, która czuwa nad Wami 24/h. Podczas Campów wpieramy jedynie lokalne biznesy oraz hotele, dlatego również korzystamy z wiedzy lokalnej społeczności.

Tak. Każdy z Was dostaje plan wyjazdu, który uwzględnia dni wolne do waszej dyspozycji.

Campy zostały stworzone z myślą o ludziach, którzy chcą podróżować,ale..boją się zrobić ten pierwszy krok! Na moje campy jeżdżą single, pary, koleżanki, kumple. Jeden z uczestników porównał te wyjazdy do KOLONII, za czasów młodości. Po 2 tygodniach wspólnych przygód, opróćz walizki zakupów, pełnego brzucha, opalienizny i pięknych zdjęć zyskujesz coś więcej. Nowych przyjaciół.

Organizator nie jest odpowiedzialny za zakup biletów lotniczych, jednakże wszyscy uczestnicy campu dostają kilka zasugerowanych lotów i dolatują na miejsce w grupach z poszczególnych miast wylotowych.

Na dzień dzisiejszy tj. 01.01.2024 szczepionka na COVID NIE JEST wymagana jest podczas podróży do Indonezji. Inne szczepienia również nie są wymagane.

Campy zostały stworzone z myślą o ludziach, którzy chcą podróżować aktywnie, ale..boją się zrobić ten pierwszy krok! Na moje campy jeżdżą single, pary, koleżanki, kumple.

Wiza VOA kosztuje 35$ i otrzymujemy ja na lotnisku w Indonezji. Jedynym wymogiem jest posiadanie ważnego paszportu UE minimum 6 miesięcy. Za wizę można płacić kartą oraz gotówką.

Jedyne koszty dodatkowe to koszty wyżywienia (poza śniadaniami). Jedząc lokalnie, na ten koszt dziennie należy przeznaczyć około 50 zł (2 posiłki z napojami), jedząc bardziej europejsko około 90 zł dziennie z napojami.

Każda uczestniczka musi być pełnoletnia. Limit wiekowy to 45 lat.

Kondycja jest wymagana w stopniu średnim. Jeśli chodzisz na spacery, nie łapiesz zadyszki po pierwszej lepszej góreczce, nie masz klaustrofobii (autobus), lęku wysokości (Hiking chodzenie po stromych schodach) oraz umiesz jeździć na rowerze – stanowczo dasz sobie radę.

Tak. Przyjmowanie leków nie dyskwalifikuje Cię z udziału w wydarzeniu. Po prostu bardziej na Ciebie uważamy.

Na Campie nie akceptujemy narkotyków, much w nosie, osób snobistycznych nie potrafiących pracować w grupie oraz narcyzów. Od dnia rozpoczęcia Campu jesteśmy grupą i staramy się przeżyć wspólnie zapomniane wakacje 🙂

NIE. Możesz jechać z walizką 🙂 walizkami zajmują się moi pracownicy, będą w bezpiecznych rękach. W momencie wylotu na inną wyspę, musisz posiadać plecak 30-35l, by spakować się na 3-4 dni wyprawy.

Wymagana jest podstawowa umiejętność pływania w kapoku. Osoby nie potrafiące pływać, będą musiały zrezygnować z lekcji surfingu. Rejs nie wyklucza ich z udziału w campie.

Wypełnij formularz rezerwacji

Przed wypełnieniem formularza zapoznaj się z FAQ.