fbpx

10 instagramowych miejsc w Zakopanem i okolicy

10 instagramowych miejsc w Zakopanem i okolicy to ranking budowany przeze mnie przez kilka lat. Podczas każdej mojej podróży w polskie Tatry dostaje niezliczoną ilość pytań o miejsca, w których zostały wykonane moje zdjęcia. Nadszedł czas by się garstką z nich z Wami podzielić. Sezon zimowych ferii trwa w najlepsze, a wyjeżdżając na urlop, bardzo często zależy nam na wykonaniu jak najlepszych zdjęć, które będziemy mogli opublikować na na Instagramie.

Dzięki współpracy z Aries Hotel&SPA Zakopane, mogliście przeczytać już o najlepszych restauracjach w Zakopanem i okolicy, dlatego dziś dzielę się z Wami kolejnym “przewodnikiem” po okolicy, który przygotowałam podczas pobytu w hotelu. Tym razem z aparatem w ręku. Jakie są najbardziej Instagramowe miejsca w Tatrach? Oto krótki przegląd miejsc, które zachwycają i pozwolą bez problemu uchwycić wyjątkowe kadry.

1. LOBBY HOTELU Aries

Hotel Aries znajduje w samym centrum Zakopanego, tuż obok słynnych Krupówek i przyznam szczerze, że trochę obawiałam się tej lokalizacji i hałasu, z którego znane są Krupówki, a jednak moje obawy odeszły wraz z przekroczeniem progu hotelu. Hotel Aries położony jest w bocznej uliczce „ukryty” przed tym zgiełkiem głośnych uliczek, co daje poczucie niezwykłego spokoju, szczególnie o poranku, gdy za oknem roztacza się panorama Tatr. I tak już wejściu ukazuje Wam się jedno z najpiękniejszych wnętrz na Podhalu.

Przy recepcji znajduje się ogromny kamienny kominek, który tworzy fantastyczną atmosferę, gdy zimą pali się w nim trzaskające drewno. Przed nim duże skórzane fotele z aluminiowymi obiciami. Nie trzeba być znawcą mody, by od razu dostrzec elementy wystroju nawiązujące do takich marek jak Louis Vuitton – obicia wnętrza windy przypominające słynne kufry podróżnicze. Całość designu to mieszanina stylów i detali, które cudownie wygląda na zdjęciach.

2. WAGONIK KOLEJKI GÓRSKIEJ W HOTELU ARIES

W rankingu 10 instagramowych miejsc w Zakopanem i okolicy nie mogło zabraknąć wagonika W przedsionku Hotelu Aries w Zakopanem ! Mimo iż wielu uważa, że jest to wagonik z kolejki na Kasprowy, faktycznie jednak sprowadzony został z Austrii. Niezapomniane kadry gwarantowane.

3. BUTOROWY WIERCH – 10 instagramowych miejsc w Zakopanem

Jeśli ktoś lubi Gubałówkę to pokocha Butorowy Wierch. TOP 10 instagramowych miejsc w Zakopanem i okolicy nie może pominąć właśnie tego miejsca. To miejsce słynące przede wszystkim z widoku na Giewont (Przy dobrej pogodzie bez problemu dostrzeżemy krzyż na Giewoncie) oraz… jazdy na sankach.

4. SZAŁASY PASTERSKIE W JURGOWIE

Dawniej na Podtatrzu pasterstwo było jednym z głównych zajęć. Trudnili się nim także mieszkańcy Jurgowa. Wykorzystywali do tego polany w Tatrach i u podnóża gór. To właśnie tam wypasali swoje bydło i owce. Tam też powstawały szałasy, czyli domy na czas wypasu. Kiedy górale utracili prawo wypasu na tatrzańskich polanach, szałasy były przenoszone w jedno miejsce. Tak powstało skupisko szałasów nazywane „wsią letnią” w Jurgowie.

W tej okolicy wykonałam niezliczoną ilość sesji zdjęciowych teraz i Wy poznajecie jedną z piękniejszych i historycznych lokacji na Podhalu i to tuż przy granicy ze Słowacją.

5. SZYMKÓWKA BUKOWINA TATRZAŃSKA

Polana Szymkówka jest jedną z głównych Polan, na której Bacowie Janina (jedyna kobieta baca w Polsce) i Jędrek Rzepka prowadzą działalność pasterską. Z kolei niedaleko w bacówce na Karpencinach – na sąsiedniej polanie – wytwarzane są typowe owcze sery czyli: oscypek, redykołka, bunc, bryndza podhalańska, a często można dostać żętycy – owczej serwatki stosowanej jako zdrowy napój. Na Szymkówce w okresie wypasów można codziennie obserwować przepęd owiec, a często też proces dojenia, a do tego podziwiać przepiękną panoramę Tatr.

6. SPA W HOTELU ARIES

Strefa spa w hotelu Aries to idealne uzupełnienie pięciogwiazdkowego standardu.
Znajduje się tu całkiem spory basen z wodą termalną. Zewnętrzne jacuzzi ukryte wśród zieleni. Po całym dniu spędzonym w górach z przyjemnością odpoczywałam w saunach i jacuzzi, w których przy dobrym, dziennym świetle można wykonać kilka pamiątkowych zdjęć.

7. POZIOM 1959 NA KASPROWYM WIERCHU

To miejsce z jednym z najpiękniejszych widoków w Tatrach. Dlaczego właśnie Kasprowy, a nie Giewont, czy Czerwone Wierchy? Na Kasprowy Wierch wjeżdża kolejka linowa (zarówno latem, jak i zimą), która zawozi turystów na sam szczyt. Z tego względu Kasprowy stał się swego rodzaju planem zdjęciowym, bardzo często wykorzystywanym na sesje ślubne, czy produkcje filmowe. Piękny wygląd na zdjęciu i góry wysokie za plecami razem – są możliwe? Kasprowy pokazuje nam, że właśnie tak! Wjazd kolejką warto wziąć również pod uwagę w zimie, kiedy dotarcie piesze na szczyt wymaga specjalnego ubioru, czy sprzętu (szczególnie w przypadku trudnych warunków pogodowych).

Jeśli będziecie chcieli odetchnąć, bądź zjeść jeden z lepszych serników to koniecznie odwiedźcie Poziom 1959. Restauracja Poziom 1959 znajduje się w budynku górnej stacji Polskich Kolei Linowych na szczycie Kasprowego Wierchu. Powstała z pasji do regionu i historii kolei linowych. Już sama nazwa nie jest przypadkowa – główna sala restauracyjna leży właśnie na wysokości 1959 m.n.p.m., co rzeczywiście czyni ją najwyżej zlokalizowaną restauracją w Polsce.

PRO TIP: Jeśli jesteś gościem Aries Hotel&SPA Zakopane, na miejscu jest Concierge, który pomoże zaplanować czas oraz doradzi, jak spędzić ciekawie dzień. Pomoże także w wybraniu górskich szlaków, dostosowanych do Twoich umiejętności. Pomoże również zarezerwować bilety na kolejkę na Kasprowy Wierch czy zamówi dojazd do Kuźnic.

8. DIABELSKI MŁYN NA KRUPÓWKACH

Jeśli będziecie mieli dość straganów, świecących piesków i tłumów na Krupówkach to warto zmienić perspektywę i popatrzeć na to…z góry. W bocznej ulicy Krupówek, tuż przy Hotelu Aries znajduje się Diabelski Młyn, z którego podziwiać możecie całe miasto z wysokości. Przy dobrej widoczności można z łatwością podziwiać ośnieżone szczyty gór.

9. RUSINOWA POLANA I GĘSIA SZYJA

Kolejnym miejscem, w którym zrobiono tysiące zdjęć, jakie można znaleźć w polskim Instagramie, jest Gęsia Szyja. To reglowy szczyt w okolicach Rusinowej Polany. Dostęp na niego jest stosunkowo prosty, ale jednak męczący. Idąc z polany na górę, trzeba bowiem pokonać kilkaset stromych schodów wyciętych w zboczu.


Sam szczyt to jednak kilka malowniczych skałek, na których można usiąść i sfotografować się na tle Tatr Wysokich. Zdjęcie zrobione w tym miejscu sprawia wrażenie, że jesteśmy już gdzieś naprawdę wysoko. By dostać się na Gęsią Szyję, trzeba samochodem przejechać z Zakopanego na parking w rejonie Wierch Porońca. Z tego miejsca idziemy już pieszo. Najpierw jest to spacer w kierunku Rusinowej Polany a później wspinaczka po wspomnianych już schodach. Całość powinna zająć 2 h i 10 minut. Tak przynajmniej informują tablice Tatrzańskiego Parku Narodowego umiejscowione na szlaku.

10. DOLINA KOŚCIELISKA

Dolina Kościeliska przez wielu turystów uważana jest za najpiękniejszą z tatrzańskich dolin. Trudno się z tym nie zgodzić. Zobaczymy tutaj niezwykłe jaskinie, tajemniczy Wąwóz Kraków, uroczy Smreczyński Staw, czy widokową polanę Stoły. Na dodatek wędrówkę doliną możemy zakończyć na pysznej szarlotce w schronisku Ornak.

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

Krótko o mnie

My Photo

Podróżniczka, która potrafi szyć przygody na miarę. W wolnym czasie zamykam podróżnicze marzenia ludzi w pikselach aparatu. Moją misją jest udowodnienie, że podróże nie zawsze muszą być drogie. Organizuje wyjazdy do balijskiej dżungli, która stała się moim drugim domem. Domem, w którym odnalazłam szczęście...

Instagram


Warning: Attempt to read property "data" on null in /home/moniq/domains/moniqmusictravel.pl/public_html/wp-content/plugins/brodus-elements/widgets/ned-instagram.php on line 78

Wyróżnione posty